1. Varžybų tvarka:

1.1. Telkinio teritorija suskirstoma į sektorius. Kiekvieno sektoriaus atkarpa turi būti ne ilgesnė nei 5-6 metrai. Sektoriaus atkarpos ilgis priklauso nuo dalyvių skaičiaus. Kiekvienas sektorius padalintas į dvi dalis (kairė, dešinė).

1.2. Sektoriaus žymėjimas vyksta iš kairės į dešinę, paeiliui.

1.3. Kiekvieno sektoriaus dalyvių pora yra parenkama burtų keliu. Burtų traukimą atlieka varžybų organizatorius.

1.4. Dalyviai užpildo kortelę, įrašydami savo vardus ir pavardes.

1.5. Dalyvių poroms sektorius paskiriamas burtų keliu. Dalyvių pora atlieka metimus tik savo sektoriaus ribose, pratęsiant jas vandenyje.

1.6. Dalyvis, burtų keliu išsitraukia savo numerį ir gauna dalyvio kortelę su nurodytais sektoriais.

1.7. Dalyvio pozicija sektoriuje (kairė ar dešinė) nurodyta dalyvio kortelėje.

1.8. Dalyvis upėtakį gali gaudyti tik savo sektoriaus pusėje (kairėje ar dešinėje).

1.9. Jeigu dalyvių skaičius yra neporinis ir dalyvis savo sektoriuje neturi priešininko, šiuo atveju dalyvis rungtyniauja su kito sektoriaus, esančiu dešinėje pusėje, dalyviu. Jeigu dalyvis, esantis kraštiniame sektoriuje, neturi priešininko iš dešinės pusės, šiuo atveju dalyvis rungiasi su dalyviu iš kairės pusės. Jeigu turo metu dalyviai savo sektoriuje pasikeičia vietomis, priešininkas lieka tas pats, kuris buvo iki pasikeičiant vietomis.

1.10. Po 10-ties minučių signalo, vienam iš dalyvių paprašius pasikeisti pusėmis, varžovas privalo tai padaryti. Vėliau tai daryti draudžiama.

1.11. Pasibaigus turui, dalyviai pildo savo korteles, užfiksuodami ne tik savo, bet ir priešininko pagautos žuvies kiekį. Pasibaigus turui, sektoriaus varžovai pasirašo dalyvio kortelėse, patvirtindami rezultatus. Pasirašius kortelėje, rezultatai neginčijami.

1.12. Varžybų dalyviai turo metu atlieka ir teisėjo funkciją. Pastebėjus netinkamus priešininko veiksmus, dalyvis privalo žodžiu perspėti savo varžovą. Jei nepavyksta išspręsti kilusio konflikto, dalyviai privalo kreiptis į varžybų teisėją.

2. Blogos oro sąlygos, elektros pavojai:

2.1. Griežtai draudžiama dalyviams varžytis mažesniu nei 25 metrų atstumu iš abiejų šonų šalia veikiančių elektros linijų, transformatorinių pastočių ir kitų įrenginių kas gali sukelti elektros iškrovos pavojų.

2.2. Griežtai draudžiama žvejoti žaibuojant perkūnijos metu. Artėjant perkūnijai organizatoriai privalo nutraukti varžybas, varžybų dalyviai ištraukti masalus iš vandens, meškeres suguldyti ant žemės ir slėptis saugioje vietoje. Tik pasibaigus perkūnijai galima atnaujinti varžybas.

2.3. Esant stipriam vėjui organizatoriai turi teisę atšaukti, sutrumpinti varžybų laiką, sustabdyti varžybas.

3. Taškų skaičiavimo tvarka:

3.1. Kiekvieno turo metu skaičiuojami taškai ir jie įrašomi į dalyvio kortelę.

3.2. Jei dalyvis pagavo daugiau žuvų, nei jo tiesioginis priešininkas jam skiriami 3 taškai už laimėtą turą. Jei rezultatas yra lygus (pagavus vieną ar daugiau žuvų), dalyviams skiriama po 2 taškus. Dvikovai pasibaigus nulinėmis lygiosiomis dalyviams skiriama po 1 tašką. Jei dalyvio sugautų žuvų kiekis mažesnis nei jo tiesioginio priešininko - jam skiriama 0 taškų.

3.3. Pasibaigus visiems turams skaičiuojami taškai. Aštuoni dalyviai surinkę didžiausią kiekį taškų, tęsia kovą atkrintamuosiuose turuose.

3.3.1. Jei keli dalyviai surenka vienodą taškų kiekį - skaičiuojamas pagautų žuvų kiekis (tų dalyvių, kurie surinko vienodą taškų kiekį). Pagavęs daugiau žuvų dalyvis tęsia kovą.

3.3.2. Jei dalyviai surinko vienodą taškų kiekį ir pagavo vienodą kiekį žuvų, tada žiūrima į praėjusius turus. Dalyvis, kuris laimėjo kuo vėlesniam ture pergalę - tęsia kovą. ( Pvz.: dalyvis A laimėjo paskutinį kartą 9 ture, o dalyvis B - 7 ture. Tokiu atveju dalyvis A tęsia kovą)

3.4. Po kiekvieno atkrintamojo turo - turo nugalėtojai tęsia kovą. Pralaimėję - traukiasi iš varžybų, pelnę atitinkamą vietą pagal turo rezultatus. Nugalėtojas paskelbiamas finaliniame ture.

4. Varžybų įrankiai ir masalai:

4.1. Kiekvienas dalyvis yra atsakingas už įrankių ir masalų atitikimą nurodytiems reikalavimams.

4.2. Varžybų dalyviams leidžiama žvejoti tik viena meškere. Atsarginių meškerių kiekis neribojamas.

4.3. Rūkymas sektoriuose draudžiamas.

4.4. Varžybų metu upėtakius galima gaudyti tik spiningais. Varžybų įrankis privalo būti dalyvio rankoje visą rungtynių laiką. Leistinas kiekvieno spiningo ilgis iki 2,75 m. (9 pėdos). Teleskopinės meškerės draudžiamos.

4.5. Visų etapų pabaigoje meškerės ir dirbtiniai masalai negali būti įmesti į vandenį ar žvejybos zonoje.

4.6. Upėtakio ištraukimui turi būti naudojamas graibštas su silikoniniu tinkleliu arba kitos medžiagos bemazgiu tinkleliu. Privaloma graibštą naudoti tik asmeniškai, skolinti varžybu metu draudžiama. Graibšto su kotu bendras maksimalus ilgis iki 2,00 metrų, graibšto išorinis skersmuo neturi viršyti 60 centimetrų.

4.7. Leidžiami naudoti tik standūs dirbtiniai masalai: rotaciniai (sukrės), blizgutės, banguojantys ir vobleriai, kuriuose yra ne daugiau kaip du pavieniai kabliukai be užkarpų. Neleidžiamas kabliukas su banguotu paviršiumi, dildyta ar užlenkta užkarpa. Varžybų komisaras, ar teisėjas turės teisę tikrinti dirbtinių jaukų kabliukų taisyklingumą po kiekvieno masalo keitimo. Dvigubas kabliukas leidžiamas tik su originaliu dirbtiniu masalu. Kablys turi būti „plikas“. Draudžiama naudoti „aprengtus“ kabliukus (įskaitant blizgutei ar bet kokiam kitam masalui ruošti). Draudžiama naudoti priekinį kabliuką masalams (žr. Priedą Nr. 1 su draudžiamų naudoti masalų HARD baits varžybų metu pavyzdžiais).

4.8. Neleidžiama naudoti svarelių, priklijuotų ant išorinės masalo dalies. Klijuoti pasunkinimus galima tik ant voblerio liežuvėlio. Ant voblerio klijuoti pasunkinimus draudžiama.

4.9. Leidžiama dažyti masalus.

4.10. Draudžiama naudoti bet kokio tipo metalinius arba plastikinius pagaliukus neturinčius liežuvėlio.(priedas Nr.1, išskyrus MIXED tipo varžybas)

4.11. Draudžiamas bet koks natūralios kilmės masalas.

4.12. Draudžiama naudoti bet kokius guminius ar silikoninius masalus. (išskyrus MIXED tipo varžybas)

4.13. Draudžiama naudoti aromatines ir (arba) kvapiąsias medžiagas. (išskyrus MIXED tipo varžybas)

4.14. Draudžiama tyčia netinkamai užakabinti žuvį (kabliavimas, vertikalus kabliavimas)

4.15. Treniruočių ir varžybų metu naudoti echolotus draudžiama.

4.16. Draudžiama valo sujungimui ar ant valo naudoti bet kokio tipo suktukus arba karabinus, kitus sujingimo tipus. Vienintelis leistinas karabinas (paprastos formos ir be suktuko) yra tas, kuris jungia valą su dirbtiniu masalu.

4.17. Varžybų metu po starto masalui įkritus į vandenį, laisva meškeriotojo ranka turi būti padėta ant ritės rankenos. Valą leidžiama traukti tik su meškere ir rite; griežtai draudžiama valdyti valą, traukti žuvį traukiant už valo pirštais.

4.18. Varžybų metu žvejams draudžiama naudotis ausinėmis, telefonu ar racija.

4.19. Upėtakio nuėmimui nuo kablio, rekomenduojama naudoti specialius įrankius, tokius kaip chirurginės žnyplės, „relyzeris“ arba kiti tam skirti įrankiai, nežalojantys žuvies. Kabliuko atkabinimas leidžiamas rankos pagalba. Laikyti rankose, glostyti ar kitaip liesti upėtakį draudžiama.

4.20. Draudžiama mėtyti upėtakį sietelyje siekiant savaiminio kabliukų atsikabinimo.

4.21. Upėtakio numarinimui reikia turėti tam pritaikytą įrankį. (butelis, akmuo, graibšto kotas, pagalys ir kiti panašūs daiktai - netinkami).

4.22. Leidžiamų masalų tipai (galioja tik HARD baits tipo varžyboms):

4.22.1. Vartyklė su vienšakiu kabliu be užkarpėlės (ne mažesnė, nei 18mm);

4.22.2. Vobleris su vienu ar dviem vienšakiais kabliais be užkarpėlių (ne mažesnis nei 18 mm);

4.22.3. Ratlinai su vienu arba dviem vienšakiais kabliais be užkarpėlių (ne mažesnis nei 18 mm);

4.23. Leidžiama naudoti ne daugiau kaip du žiedelius jungiančius kablį su masalu. Ant voblerių kabliuką leidžiama kabinti ne daugiau kaip dviem jungiamaisiais žiedais. Maksimalus jungties ilgis neturi viršyti 8 mm, kurių kiekvieno skersmuo ne didesnis kaip 4 mm.

4.24. Draudžiama naudoti sistemėles: “caroline”, “paternoster”, “Texas”.

5. Upėtakio pagavimo ir paleidimo tvarka:

5.1. Varžybos vyksta, vadovaujantis principu “Pagavai – Paleisk”. Varžybų metu skatinamas atsakingas elgesys su žuvimi. Dalyviai privalo atsakingai elgtis su traukiama ir paleidžiama žuvimi, stengdamiesi jos netraumuoti.

5.2. Dalyviui užmetus masalą į vandenį neatlenkus ritės lankelio pagauta žuvis bus neužskaitoma.

5.3. Upėtakio traukimo metu, susipainiojus valui su kito sektoriaus dalyvio valu, pagautas upėtakis nėra įskaitomas. Susipainiojus valui su savo sektoriaus priešininko valu, pagautas upėtakis yra įskaitomas. Susipainiojus valui su savo sektoriaus dalyvio valu ir sektoriaus priešininkui ištraukus upėtakį taškai įskaitomi dalyviui kurio masalas buvo upėtakio burnoje.

5.4. Upėtakio traukimo metu traukti upėtakį vandens paviršiumi (glisuoti) negalima.

5.5. Upėtakio traukimo metu, jam kirtus vertikaliąją vandens liniją ir palietus sausąją kranto dalį žuvis nėra įskaitoma. Jei upėtakis nekerta vertikaliosios vandens linijos, bet paliečia krantą jis yra įskaitomas.

5.6. Norint užskaityti sugautą laimikį, žuvis turi būti pilnai graibšte, žuvis neįskaitoma jei pilnai nėra graibšte ar palietė tinklo kraštą ar graibšto tinklelį. Leidžiama upėtakį įvesti į graibštą tiek tipine technika tiek „buterfly“ technika. Graibštas turi būti tokio dydžio, kad jame tilptų žuvis. Graibštai „raketės“ tipo be įdubimo yra draudžiami (žr. toliau pateiktą pavyzdį).

5.7. laimikiai, kurie po „buterfly“ traukimo technikos patys atsikabino graibšte įskaitomi.

5.8. laimikiai, kurie po „buterfly“ traukimo technikos patys atsikabino šalia graibšto ir nebuvo pilnai graibšte neįskaitomi.

5.9. Bet kokiu atveju meškeriotojai žuvis į vandenį paleidžia labai atsargiai ir diskretiškai.

5.10. Draudžiama laikyti upėtakį rankomis norint ištraukti masalą, taip pat ir per graibšto tinklelį.

5.11. Masalą atkabinti nuo upėtakio galima tik specialiu įrankiu (chirurginės žnyplės, „relyzeris“, ar kitas įrankis skirtas atkabinti žuvį nuo masalo).

5.12. Naudojant „relyzeri“ upėtakio atkabinimo procedūra atliekama vandenyje (bent dalis upėtakio privalo liesti vandenį) prieš tai jį įvedus į tinklelį.

5.13. Draudžiama graibšto tinkleliu liesti žemę.

5.14. Draudžiama į vandenį paleisti kraujuojantį arba akivaizdžiai traumuotą upėtakį. Šiuo atveju, dalyvis privalo informuoti priešininką apie kraujuojantį ar traumuotą upėtakį. Sužeistą žuvį privaloma numarinti tam skirtu įrankiu ir įdėti į specialų maišą su užrašytu dalyvio numeriu ant maišo, kurį galima pasiimti registracijos metu iš organizatorių. Kitu atveju upėtakis nebus užskaitytas, kaip pagautas. Numarintą žuvį dalyvis visada privalo nešiotis su savimi su ant maišelio užrašytu savo starto numeriu ir po varžybų išpirkti žuvį.

6. Upėtakio įskaitymas:

6.1. Upėtakis yra įskaitomas tuo atveju, kai jis paleidžiamas pagal visas taisykles, išvardintas aukščiau.

6.2. Upėtakis yra įskaitomas, jeigu bent vienas kablys yra galvos srityje. Jeigu kabliai yra bet kurioje kitoje žuvies srityje, upėtakis nėra įskaitomas.

6.3. Upėtakis yra įskaitomas, jeigu jis atsidūrė tinklelyje prieš ar finišo signalo metu. Tokiu atveju žuvis gali būti paleidžiama po finišo signalo, laikantis visų upėtakio paleidimo tvarkos taisyklių.

7. Perspėjimai ir baudos:

7.1. Pagrindinis teisėjas turi teisę perspėti varžybų dalyvį, kuris trukdo kitiems dalyviams, nesilaikydamas sektoriaus ribų arba savo valą permesdamas per kitų dalyvių valus.

7.2. Diskvalifikacija taikoma pažeidus 4.2., 4.4., 4.11., 4.12., 4.15. punktus. Kitų punktų pažeidimas užtraukia įspėjimą. Dalyvis ispėtas 2 kartus pašalinamas iš varžybų. Taip pat numatomas atnaujintų taisyklių adaptacinis laikotarpis iki 2023 Rugsėjo 29 dienos, kurio metu taikoma 3 įspėjimų taisyklė. Po adaptacinio laikotarpio diskvalifikaciniai ir ispėjimo reikalavimai bus koreguojami.

7.3. Dalyvis gauna baudą viena įskaitine žuvimi tuo atveju, jeigu tai yra pakartotinas teisėjo įspėjimas arba varžybų dalyvis nesilaiko teisėjo reikalavimų.

7.4. Dalyvis gali būti pašalintas iš varžybų, jeigu nepagarbiai elgiasi su organizatoriumi, teisėju ar kitu dalyviu, sistemingai pažeidinėja taisykles.

7.5. Varžybų dalyviui nesutinkant su paskirta nuobauda, dalyvis gali pateikti protestą varžybų teisėjui žodžiu arba raštu kuris bus išnagrinėtas varžybų teisėjų iki 5 darbo dienų laikotarpiu. Varžybų pagrindiniai teisėjai Kęstutis Kovalenkovas. Kiti teisėjai gali būti paskirti pagrindinių teisėjų sprendimu.

8. Kitos taisyklės:

8.1. Varžybų dalyviai privalo laikytis “sąžiningo varžymosi” principo, kurio esmė yra: 

8.1.1. Pagarbiai elgtis kitų dalyvių, organizatorių ir teisėjo atžvilgiu.

8.1.2. Išlaikyti savikontrolę bei nepažeidinėti taisyklių.

8.1.3. Visi varžybų dalyviai yra lygūs, visi turi vienodas galimybes laimėti.

8.2. Dalyviai maksimaliai turi stengtis išsaugoti pagautą žuvį.

8.3. Visi dalyviai privalo ramiai užimti savo sektorius.

8.4. Turo metu yra draudžiama keistis arba dalintis masalais bei įrankiais.

8.5. Varžybų metu yra draudžiama lįsti į vandenį. Yra leidžiama tik išimtiniais atvejais, leidus priešininkui ar teisėjui. Nesilaikant taisyklių, dalyvis gauna įspėjimą. O pakartotinai pažeidus taisykles - dalyvis pašalinamas iš varžybų.

8.6. Varžybų metu yra draudžiama šerti žuvis.

8.7. Varžybų metu dalyviai už savo saugumą yra atsakingi patys.

8.8. Dalyviai privalo dalyvauti varžybų atidarymo bei kitų dalyvių apdovanojimo metu.

8.9. Varžybų metu dalyviams draudžiama garsiai naudoti necenzūrinius žodžius, rūkyti turo metu bei vartoti alkoholinius gėrimus. Mėtyti nuorūkas.

8.10. Dalyviams yra leidžiama naudoti savo rėmėjų atributiką (aprangą: marškinėlius, kepures, striukes bei kitą inventorių).

9. Apdovanojimai:

9.1. Varžybų nugalėtojams įteikiami rėmėjų apdovanojimai.